چاپ هدایای تبلیغاتی

معیار انتخاب هدیه

فهرست مطالب

یکی از مهم ترین معیارها بعد از انتخاب هدیه تبلیغاتی، انتخاب روش چاپ هدایای تبلیغاتی است. در واقع باید متناسب با جنس و نوع هدیه روش چاپ مناسبی را انتخاب کنید. هر یک از روش‌های چاپی، مزایا و معایبی دارند که در ادامه بررسی می‌کنیم.

هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی به شمار می‌آید که بعد از گذشت سالها جایگاه خود را حفظ کرده است. از مهم ترین دلایل رشد آن می‌توان به ماندگاری و طول عمر محصولات، روش‌های چاپی مناسب و محصولات بروز و باکیفیت اشاره کرد. در مقاله‌های قبلی به طور مفصل به انواع هدایای تبلیغاتی و تاثیر آن‌ها بر برندینگ وکسب و کار پرداخته ایم. به همین دلیل قصد داریم که این نوشته را به روش‌های چاپ هدایای تبلیغاتی، اختصاص دهیم.

چاپ هدایای تبلیغاتی با لیزر

چاپ هدایای تبلیغاتی با لیزر

چاپ لیزر یکی از بادوام ترین و ماندگارترین روش‌های چاپ هدایای تبلیغاتی به شمار می‌آید. در این روش بر خلاف روش‌های دیگر نه تنها رنگی استفاده نمی‌شود، بلکه با متمرکز شدن نور بر روی قسمت‌هایی از محصول، شکاف یا رنگ زدگی کوچک ایجاد می‌گردد. با کمی‌تغییر در شدت پرتو می‌توان بر روی هر ابزاری به آسانی حکاکی کرد. از مهم ترین ویژگی‌های این روش می‌توان به ظرافت و سرعت بالای آن اشاره کرد که علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است. از جمله ابزارهایی که می‌توان بر روی آن با چاپ لیزر حکاکی کرد، عبارت اند از مصنوعات چوبی، فلزات، چرم، شیشه و پلاستیک.

چاپ تامپو؛ نمونه قدیمی‌ از چاپ هدایای تبلیغاتی

چاپ تامپو

چاپ تامپو نمونه پیشرفته ای از مهر و تمبر در زمان‌های قدیم است. در این نوع چاپ، تصویر و نوشته مورد نظر توسط یک پد سیلکونی به ابزار مورد نظر انتقال می‌یابد. از مهم ترین ویژگی‌های آن می‌توان به انعطاف پذیری اشاره کرده که قابلیت چاپ بر روی هر سطح هموار و ناهموار را دارد. مواد و جوهری که در چاپ تامپو استفاده می‌گردد، معمولا مرغوب بوده و در برابر گذر زمان از مقاومت بالایی برخوردار است. از این روش چاپی می‌توان برای چاپ بر روی پلاستیک‌ها، فلزات، سیلکون‌ها و یا حتی شیشه‌ها نیز استفاده کرد.

در گذشته چاپ تامپو به وسیله کلیشه‌ها و به صورت دستی انجام می‌شده اما امروزه این کار به صورت صنعتی قابل انجام است.

از محدودیت‌های چاپ تامپو می‌توان به اندازه چاپ‌ها اشاره کرد. اندازه چاپ در تامپو به پد سیلکونی وابسته است که فرآیند اصلی را انجام می‌دهد. از دیگر محدودیت‌های آن می‌توان عدم چاپ تمام رنگی اشاره کرد.

به طور کلی اغلب از چاپ تامپو برای چاپ بر روی ابزارهای کوچک استفاده می‌شود. از جمله آن‌ها می‌توانیم به خودکار تبلیغاتی، بطری‌های آب، پارچه‌ها و موارد دیگر اشاره کنیم.

چاپ سیلک بهترین روش برای چاپ تک رنگ

چاپ سیلک

این روش برای چاپ‌های تک رنگ، مناسب است. در این روش یک شابلون توری شکل بر روی ابزار مورد نظر قرار گرفته و اطراف آن توسط مواد مخصوصی پوشانده شده و سپس فرآیند چاپ انجام می‌گیرد. این روش در میان روش‌های ارزان قیمت قرار گرفته و هزینه کمتری برای آن پرداخت می‌شود. چاپ سیلک برای چاپ چند رنگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بدین گونه که هر رنگ باید بصورت جداگانه چاپ شده و متناسب با نوع جوهر، به طور مخصوص خشک شود. از این روش اغلب بر روی پارچه‌ها یا پلاستیک‌ها استفاده می‌شود. شما می‌توانید نمونه ای از آن را بر روی برخی از پارچه‌ها یا پلاستیک‌ها مشاهده کنید.

چاپ فلت بِد؛ چاپ دیجیتال هدایای تبلیغاتی

چاپ فلت بِد

چاپ فلت بِد نمونه ویژه ای از چاپ دیجیتال به شمار می‌آید. در این روش امکان چاپ صفحات در تعداد بالا وجود دارد. اساس کار آن توسط جوهر و اشعه ماورای بنفش انجام می‌گیرد. از مهم ترین مزایای آن می‌توان به مقاومت و وضوح بالای آن اشاره کرد. در واقع چاپ‌هایی که توسط فلت بد انجام می‌شود در برابر ساییدگی، آب و نور خورشید مقاوم هستند.

از دیگر امکانات فلت بد می‌توان به چاپ بر روی ابزارها با قطر‌های مختلف اشاره کرد. از این چاپ می‌توان بر روی کوچکترین سطوح تا قطر ۵۰ میلی متر نیز استفاده کرد. برای درک بهتر نحوه چاپ توسط فلت بد به ادامه مطلب توجه کنید.

در ابتدا نور ماورای بنفش بر روی یک بستر تابیده می‌شود تا آماده شود. سپس بستر مورد نظر بر روی چاپگر قرار گرفته و سپس جوهر توسط چاپگر پخش می‌گردد. حال مجددا از نور ماورای بنفش به منظور خشک کردن جوهر و تمیز کردن آن استفاده می‌شود. سپس در طول این فرآیند جوهر به شکل ایده آلی می‌رسد. در نهایت تصویری زیبا چاپ شده مشاهده می‌گردد.

چاپ تصاویر با کیفیت بالا؛ چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن یکی از جدید ترین روش‌های چاپی به شمار می‌آید. از این روش برای چاپ تصاویر بر روی ابزارهایی نظیر پارچه‌ها و محصولات سرامیکی انجام می‌گیرد. در این روش برای چاپ از جوهرهایی که نسبت به گرما حساس هستند، استفاده می‌شود. این موضوع باعث بالارفتن مقاومت تصاویر چاپ شده در برابر عوامل خارجی شده است. در واقع چاپ سابلیمیشن به عنوان یکی از معروف ترین روش‌های چاپی شناخته می‌شود.

نحوه کار در این روش بدین صورت است که در ابتدا تصویر مورد نظر توسط یک چاپگر که جوهر آن مخصوص چاپ سابلیمیشن است، چاپ می‌شود. سپس تصویر چاپ شده بر روی جسم مورد نظر قرار گرفته و تحت گرمای بالا که در حدود ۳۳۰ درجه فارنهایت است، به جسم مورد نظر انتقال می‌یابد. در اکثر مواقع پیشنهاد می‌گردد که از پارچه‌های سفید یا رنگ روشن بدین منظور استفاده گردد که ۲۰ درصد آن از پلی استر تشکیل شده باشد.

 

ما در کادو 360 بسته به نوع هدیه تبلیغاتی و امکان چاپ بهترین چاپ را با بهترین کیفیت برای شما عزیزان فراهم آورده ایم تا بتوانید با خیال آسوده به برند سازی و بازاریابی برند خود بپردازید.

منبع:
clashgraphics.com