هدایای تبلیغاتی چیست و چه کاربردی دارد؟

هدایای تبلیغاتی چیست و چه کاربردی دارد؟

فهرست مطالب

هدایای تبلیغاتی از جمله ابزارهایی به شمار می رود که براي معرفی و به ياد ماندن شركت، کمپانی، توليدی و محصولات مي باشد.

از هدايای تبليغاتی در نمايشگاه ها، همايش ها، رويداد ها و تبریک سال نو و بازریابی و تبلیغات شرکت ها و موسسات استفاده می شود.

خودکار تبلیغاتی پلاستیکی - کادو 360
خودکار تبلیغاتی پلاستیکی – کادو 360

بهترين و ارزانترين هداياي تبليغاتي كه براي هر شركتي را می توانخودکار تبلیغاتی دانست که بسیار پرکاربرد و در مواقع استفاده از خودکارهای با کیفیت بسیار ماندگاری بالایی دارند. البته شركت هاي بزرگ براي معرفي محصولات و كالاهاي خویش در کنار کاتالوگ معرفی محصولات و ساک دستی حامل از هدایای تبلیغاتی هم در کنارشان استفاده می کنند تا مشتری رغبت بیشتری به مطالعه کاتالوگ و استفاده از محصولات شرکت داشته باشد و یادگاری خوبی از آن شرکت داشته باشد. وقتي شركت‌هاي گوناگون براي نخستين توشه محصولي نو را روانه‌ي بازار مي‌كنند، معمولا نمونه‌هايي از محصولات یا عکس آن با توضیحات کامل را به صورت رايگان در اختيار مشتريان قرار مي‌دهند.

باید در نمونه های دیگر هم گفت همگی ما از دريافت هديه و جايزه و از آن مهم‌تر موفق شدن در قرعه‌كشي و… لذت می بریم. پس با اهدای جوايز و برگزاري قرعه‌كشي‌ها مي‌توانيد نقش مهمي در ايجاد جاذبه و هيجان ميان مخاطبان‌تان داشته باشيد. در رابطه توصیه هداياي تبليغاتي با توليد كننده هدايای تبليغاتي يا شركت هاي هدايای تبليغاتي بايد در تماس باشيد تا بتوانیم کالای خاص خود را خودمان انتخاب کنیم و به مشتریانمان با اهدای این هدایای تبلیغاتی بگوییم که از ما جایزه یا هدایای تبلیغاتی خاص و با ارزشی که با دیگر هدایا فرق میکند دریافت کرده اند.

محصولات تبلیغاتی چیست؟
محصولات تبلیغاتی چیست؟

محصولات تبلیغاتی چیست؟

محصولات تبلیغاتی (که به عنوان هدیه تبلیغاتی نیز نامیده می‌شوند)، موردی است که بر روی آن، لوگو یا دیگر پیام‌های بازاریابی چاپ شده است. هدف از هدیه دادن این موارد این است که نام برند و اطلاعات شرکت را در مقابل دید مخاطب هدف خود نگه دارند.

آیتم‌های مفید، معمولا به دلیل احتمال بالای نگهداری و کاربرد، برای تبلیغات استفاده می‌شوند و در نتیجه تعداد تاثیرات پیام بازاریابی برند را افزایش می‌دهند. به دلیل پتانسیل تاثیر بالا، که هزینه هر تاثیر تبلیغات را کاهش می‌دهد، هدایای تبلیغاتی می‌توانند یک ابزار بازاریابی مقرون‌به‌صرفه باشند.

محصولات تبلیغاتی هم قدرتی مانند هدیه دارند. زمانی که افراد یک هدیه دریافت می‌کنند، آنها بیشتر تمایل دارند که با خرید یا حمایت از هدیه دهنده، تلافی کنند.

تاریخچه محصولات تبلیغاتی

ممکن است به نظر برسد که کالاهای تبلیغاتی که با علامت لوگو پرینت شده‌اند برای همیشه در سراسر جهان وجود داشته‌اند، اما این صنعت نسبتا جوان است.

برخی از موارد اولیه شامل دکمه‌های یادبود برای رئیس‌جمهور آمریکا جورج واشینگتن، تقویم‌ها و دفاتر یادداشت بود. اما این صنعت تا اواخر قرن نوزدهم زمانی که یک چاپخانه‌دار در اوهایو یک فروشگاه کفش را قانع کرد تا کیسه‌های پرینت شده را برای مدارس محلی ارسال کند، چندان مورد توجه قرار نگرفته بود.

در سال ۲۰۱۲، این صنعت ۴ / ۴میلیارد دلار گردش مالی داشت. این آمار توسط موسسه پیشرو در صنعت تبلیغات ارائه شده است، موسسه تبلیغات و انجمن محصولات تبلیغاتی (PPAI). این صنعت به توزیع کنندگان، مشاوران و خرده فروشان که محصولات تبلیغاتی را مستقیما به شرکت‌ها و مشتریان می‌فروشند و تامین کنندگان، شرکت‌هایی که کالا و خدمات تبلیغاتی را به توزیع کنندگان می‌فروشند، تقسیم می‌شود. محصولات تبلیغاتی از طریق توزیع مستقیم و از طریق وب سایت‌ها در اینترنت به فروش می‌رسند.

چگونه از محصولات تبلیغاتی استفاده می‌شود؟

آیتم‌های تبلیغاتی به منظور گسترش نام برند مورد استفاده قرار می‌گیرند. سازمان‌ها آنها را بین مشتریان، شرکای فروش و سایر افرادی که می‌توانند به حمایت از تلاش‌های بازاریابی آنها کمک کنند، توزیع می‌کنند.

محل‌های توزیع هدایای تبلیغاتی

کنفرانس‌ها و نشست‌ها، رویدادهای خاص مانند جمع‌آوری اعانه، رویدادهای سرگرمی و ورزشی، فروشگاه‌های خرده‌فروشی، رستوران‌ها. این موارد معمولا برای تشویق خرید و ایجاد آگاهی و یا به عنوان پاداش برای خرید، هدیه داده می‌شوند.

برخی از هدایای تبلیغاتی عبارتند از:

لباس ها، کیسه‌های خرید، بطری‌های آب، انواع تقویم‌ها و سررسید تبلیغاتی ، کلاه، لوازم تحریر، لوازم خانگی، خودکار، انواع بگ پارچه ای، ماگ و لیوان، لوازم جانبی الکترونیکی و تلفن همراه، آیتم‌های مراقبت شخصی مانند ضد عفونی‌کننده‌های دست، فایل‌های نگهداری پرونده‌ها، هدایای غذایی و شکلات و غیره

همان طور که سبک زندگی، نگرش‌ها و تکنولوژی تغییر می‌کنند، بنابراین محصولات تبلیغاتی نیز با آنها هماهنگ می‌شوند. با این حال، دسته‌های محصولات پایه مانند تی‌شرت و لیوان به تولید درآمدها در سال بعد ادامه می‌دهند، زیرا آنها نیازهای اساسی انسان‌ها را برآورده می‌کنند. در حالی که برخی از محصولات تبلیغاتی ممکن است بهترین عملکرد را داشته باشند، ممکن است برای همه بازارها و مخاطبان کارساز نباشند. باید یک تجزیه و تحلیل کامل از افراد هدف خود قبل از هر اقدامی انجام دهید و مناسب‌ترین محصول انتخاب شود.

چالش‌هاي پیش رو برای هدایای تبلیغاتی

چالش‌هاي پیش رو برای هدایای تبلیغاتی
چالش‌هاي پیش رو برای هدایای تبلیغاتی

یکی از چالش‌های استفاده از محصولات تبلیغاتی، همانند تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی، این است که مردم ممکن است این هدایا و مشوق‌ها را دریافت کنند و هرگز از آن سازمان خرید نکنند. این امر هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات را بدون نتیجه افزایش می‌دهد. بنابراین، توزیع باید محدود به بالاترین سطح مخاطبان بالقوه باشد.

علاوه بر هزینه واقعی محصولات، چندین هزینه مرتبط نیز وجود دارند که باید در بودجه بازاریابی محاسبه شوند. این موارد عبارتند از: هزینه‌های راه‌اندازی و اجرای تجهیزات چاپ برای سفارش. همچنین می‌تواند شامل جوهر یا مواد دیگر و هزینه‌های مرتبط با فرآیند چاپ نیز باشد.

حمل و نقل، هرچه وسایل و آیتم‌های تبلیغاتی بزرگ‌تر و سنگین‌تر باشند هزینه حمل آنها بیشتر می‌شود. در برخی موارد، هزینه باربری حتی می‌تواند به اندازه خود محصول باشد.

محل نگهداری و انبارداری، پس از دریافت، یک سازمان باید منطقه‌ای را پیدا کند که در آن اقلام را ذخیره کند تا زمانی که مورد استفاده قرار گیرد. برخی از موارد، به خصوص مواد غذایی و مراقبت‌های شخصی نیز ممکن است تاریخ انقضاء و ویژگی‌های ذخیره‌سازی مانند یخچال را داشته باشند که باید تحت نظارت قرار گیرند.

در حالتی‌که به‌دنبال افزايش درآمد براي كسب و كار خویش هستيد و ميخواهيد بقیه افراد هم شركت شما و محصولاتتان را بشناسند، از هدایای تبلیغاتی در کنار کاتالوگ معرفی خود استفاده کنید. همگان بر يك نكته اتفاق ‌نظر دارند که هديه دادن يكي از راه‌هاي مقرون به‌صرفه براي ايجاد مشاركت و ايجاد ارتباط های گران بها است.

هداياي تبليغاتي بخشي از بازاريابي در دنياي تکنولوژی محسوب مي شوند. كالاهاي تبليغاتي بر طبق اسم تجاري و كالا هاي شركت شما و هويت سازماني شما طراحي مي شوند.

ولی يك دليل اثبات براي هديه دادن موجود است: ایجاد و تقویت رابطه میان شخصي که هدیه را می ددهد و شخصی که هدیه را می گیرد.

هداياي تبليغاتي ميتواند يك نايلون تبليغاتي باشد البته اين كار بسيار كليشه اي شده ‌است . در صورتیکه ميخواهيد تاثيرگذارتر فعالیت كنيد بايد خلاقيت به خرج دهيد . شركت هاي هداياي تبليغاتي كه هداياي تبليغاتي زياد و متنوعي را عرضه ميكنند، شکل های مختلف هداياي تبليغاتي را توليد و در اختيار شما قرار ميدهد . كافي است كمي کاوش كنيد.

با عرضه هداياي تبليغاتي به عوام مردم، به مطرح شدن محصولاتتنان كمك خواهيد كرد. يكي از خط مش هاي شرکت ها برای مطرح شدن، شركت در نمايشگاه ها و رويداد ها است. در اين رويدادها و نمايشگاه ها شما بايد براي محصولاتتان تبليغات انجام دهيد. يكي از روش هاي تبليغات، عرضه هداياي تبليغاتي به عوام مردم است، تبليغات و بازاریابی موثرترين روش هایی است که براي مطرح شدن برند و فروش محصولتان است . شركت‌ها معمولا هداياي تبليغاتي‌ شان را در اختيار مشترياني كه هدف‌گذاري كرده‌اند، قرار مي‌دهند . اين مشتريان در فروشگاه‌هاي مقصد و متبوع بازاريابان سرگرم به‌ خريد میباشند و با اهداي نمونه‌ي رايگان و ساير گونه های هداياي تبليغاتي با محصول ها آشنا مي‌شوند.

می توانید از طریق سایت کادو 360 اقدام به سفارش هدایای تبلیغاتی نمایید. ما با سال ها تجربه در زمینه چاپ و تولید هدایای تبلیغاتی در خدمت شما عزیزان هستیم.