ماگ چیست و انواع ماگ ها را بشناسید

چرا جاکلیدی؟!

فهرست مطالب

در حالت کلی برای تعریف ماگ می توان گفت نوعی لیوان و یا فنجان است که برای نوشیدن نوشیدنی های گرم مانند چای، قهوه، شیر داغ و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.در این مقاله با انواع ماگ و تبلیغات و برندسازی با آن آشنا می شویم . همانطور که اشاره شد ماگ و یا همان لیوان سرامیکی مدل های مختلفی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به ماگ در دار، ماگ قهوه بیرون بر، ماگ ساده، ماگ حرارتی و غیره اشاره نمود.

آشنایی با انواع ماگ تبلیغاتی - کادو 360
آشنایی با انواع ماگ تبلیغاتی – کادو 360

در صورتی که شما قصد خرید ماگ و چاپ هدیه تبلیغاتی لوگو را داشته باشید و بخواهید برای خرید ماگ خاص اقدام کنید، این محصول از تنوع بسیار زیادی برخوردار بوده و شما در بین مدلهای مختلف این وسیله جذاب می توانید انتخاب های بسیار زیادی داشته باشید.

آشنایی با انواع ماگ به لحاظ حجمی

در حالت کلی مدل های مختلف لیوان سرامیکی حجم و فضای بسیار بیشتری نسبت به سایر لیوان ها دارد همچنین برای مدل‌های مختلف ماگ یک دسته طراحی می‌شود تا فرد استفاده کننده در هنگام استفاده از این وسیله راحتی بیشتری داشته باشد. مدل های مختلف ماگ چیزی در حدود ۳۵۰ تا ۵۰۰ میلی لیتر حجم دارند که این که در برابر دو برابر انواع مختلف جام و لیوان های معمولی می باشد.

مدل های مختلف ماگ از طراحی غیر رسمی بهره برده و به عنوان وسیله شخصی از آنها استفاده می‌شود و کمتر در مکان های رسمی مشاهده می گردد که از ماگ برای صرف نوشیدنی استفاده شود. البته باید بگوییم که مدل‌های مختلف لیوان سرامیکی تنها برای نوشیدنی های گرم کاربرد نداشته و از آن ها می توان برای نوشیدن مدل های مختلف نوشیدنی های سرد نیز استفاده کرد.

چای و قهوه از جمله نوشیدنی‌های ثابت در زندگی هر فردی است. فرقی نمی‌کند که در خانه هستید یا محل کار، در خودروی شخصیتان هستید یا در سفر، نوشیدن آن‌ها در یک ماگ شرکتی زیبا می‌تواند خستگی چند روزه را برطرف کند. علاوه بر آن، هدیه دهنده لیوان تبلیغاتی نیز این حس را شریک می‌شود.

کادو 360 در این نوشته قصد دارد به ماگ شرکتی و کاربرد‌های آن بپردازد. در ادامه نیز دلایل استفاده از آن را خدمتتان ارائه کرده و انواع آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 

ماگ تبلیغاتی شرکتی چیست و چه کاربردی دارد؟

ماگ تبلیغاتی شرکتی چیست و چه کاربردی دارد؟
ماگ تبلیغاتی شرکتی چیست و چه کاربردی دارد؟

ماگ شرکتی از دو کلمه مجزا تشکیل شده است. ماگ‌ها دسته ای از لیوان‌ها یا فنجان‌ها به شمار می‌روند که اغلب در ابعاد بزرگ ساخته شده و برای مصارفی چون نوشیدن چای، قهوه، شربت‌ها یا سوپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب این لیوان‌ها از جنس شیشه و سفال ساخته شده و با روکش سرامیک یا پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چه زمانی به آن‌ها ماگ‌های شرکتی گفته می‌شود؟

یکی از روش‌های تبلیغات استفاده از هدایای تبلیغاتی است. در میان انواع هدیه‌های تبلیغاتی در قیمت‌ها و طرح‌های متنوع، ماگ‌ها و لیوان‌های تبلیغاتی به چشم می‌خورد که نوشته ای بر روی آن‌ها چاپ شده است. به این نوع از آن‌ها ماگ‌های شرکتی نیز گفته می‌شود.

انواع ماگ ها
انواع ماگ ها

انواع ماگ ها

برای ارائه تبلیغات شرکتی از انواع ماگ‌ ها استفاده می‌شود که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • ماگ‌ها:

  به طور کلی معانی مختلفی از ماگ‌ها در دیکشنری یا اینترنت یافت می‌شود. اما منظور از ماگ‌های شرکتی، لیوان‌های سفالی و سرامیکی هستند که به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می‌شود.

 • ماگ کاپ:

  این نوع از لیوان‌ها نیز معانی مختلفی در سراسر اینترنت برای آن‌ها وجود دارد که در تولید هدایای تبلیغاتی به فنجان‌های چایی خوری یا قهوه گفته می‌شود که از جنس سفال یا سرامیک ساخته می‌شود.

 • ماگ شیشه ای:

  لیوان‌های شیشه ای نیز از دیرباز تاکنون در اغلب خانه‌ها یافت می‌شود. این نوع از لیوان‌ها برای مصارف گوناگونی چون نوشیدن چای، آب و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه طرح‌های زیبایی از آن‌ها در بازار عرضه می‌گردد که مورد توجه افراد زیادی است.

 • ماگ‌های سرامیکی:

  ظروف چینی یکی از قدیمی‌ترین ظروف موجود در هر منزل است. استفاده از این ظروف اولین بار در کشور چین آغاز گردیده و از انواع آن‌ها می‌توان به بشقاب، کاسه یا ظروف دیگر اشاره کرد.
  مواد استفاده شده در آن‌ها پرسلن است که امروزه برای تولید لیوان‌های سرامیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با گذشت زمان این نوع از لیوان‌ها طرفدران زیادی پیدا کرده و برای مصارف گوناگونی استفاده می‌شود.

ماگ چوبی کادو 360
ماگ چوبی کادو 360
 • ماگ‌های چوبی:

  این نوع از ماگ‌ها در کشور ایران مرسوم نبوده اما در کشورهایی که مصنوعات چوبی در آن‌ها رونق داشته تولید می‌گردند.

ماگ‌های سفالی
ماگ‌های سفالی
 • ماگ‌های سفالی:

  ماگ‌های سفالی از جمله قدیمی‌ترین لیوان‌ها در کشور ایران محسوب می‌گردد.

ماگ‌های فلزی
ماگ‌های فلزی
 • ماگ‌های فلزی:

  لیوان‌های فلزی از جمله بادوام ترین لیوان‌ها به شمار می‌آیند که برای مسافرت یا در داخل ماشین کاربرد داشته و برای نوشیدن هر نوع نوشیدنی استفاده می‌شود.

ماگ‌های پلاستیکی کادو 360
ماگ‌های پلاستیکی کادو 360
 • ماگ‌های پلاستیکی:

  همانطور که نامش پیداست، این نوع از ماگ‌ها از جنس پلاستیک ساخته شده و قیمت ارزان تری نسبت به سایر آن‌ها دارد.

ماگ حرارتی هدیه تبلیغاتی کادو 360
ماگ حرارتی هدیه تبلیغاتی کادو 360
 • ماگ‌های حرارتی:

  ماگ‌های حرارتی از جدیدترین ماگ‌ها به شمار می‌آید. کارایی آن‌ها بدین گونه است که بعد از حرارت طرح جدیدی بر روی آن نمایش داده می‌شود. این نوع از آن‌ها طرفداران زیادی را در بین مشتریان جوان دارد.

مزایای استفاده از ماگ شرکتی

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از ماگ‌ها به عنوان هدیه تبلیغاتی، تنوع آن‌ها به شمار می‌آید. تولید ماگ‌ها در انواع طرح‌ها و جنس‌های مختلف باعث شده تا مخاطبان زیادی را پوشش دهد.
تولید ماگ‌ها در جنس‌های مختلف این امکان را به شما می‌دهد که کسب و کارهای متفاوت با هر نوع بودجه ای بتوانند آن‌ها را تهیه کنند.
یکی از مهم ترین معیارها در هدایای تبلیغاتی این است که قابلیت چاپ بر روی آن‌ها وجود داشته باشد. از مهم ترین ویژگی ماگ‌های شرکتی می‌توان به امکان استفاده از روش‌های چاپی بر روی آن‌ها اشاره کرد.
اکثر ماگ‌های شرکتی دارای طول عمر بالایی بوده و در طولانی مدت استفاده می‌شوند.
از جمله مزایای دیگر ماگ‌ها می‌توانیم به دیده شدن آن‌ها توسط افراد یا مخاطبان دیگر اشاره کنیم.

چاپ بر روی ماگ شرکتی- کادو 360
چاپ بر روی ماگ شرکتی- کادو 360

چاپ بر روی ماگ شرکتی

شاید برایتان جالب باشد که چاپ بر روی انواع ماگ‌ چگونه انجام می‌شود. برای انجام این کار در ابتدا پودر سرامیک را به همراه پلاستیسایزر و رنگ‌های دیگر مخلوط کرده و بر روی کاغذ ژلاتینی چاپ می‌کنند. سپس با استفاده از روش‌هایی مخصوص مواد چاپی را بر روی لیوان انتقال می‌دهند. در نهایت یک لایه نازک از نوشته چاپی بر روی آن چاپ می‌گردد.

 

منبع: ocpindia